stow_rej.jpg
pośrednictwo pracy
kursy i szkolenia
Katalog firm
dokumenty
kursy i szkolenia
Wsparcie dla MŚP
dbd04ba0b1fb16a5eecfa4b954b87eea-get.jpg
inkubator
Image
Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020
31.07.2015.
popz-logotypy_maksi_1_copy.jpgProgram Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.


Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od połowy maja 2015 roku rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2015, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. 

 

Do końca kwietnia 2016 roku w Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Powiatu Kolbuszowskiego „NIL” osoby, które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych. Do końca kwietnia 2016 roku, każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: makaron świderki, ryż biały, kaszę jęczmienną, kawę zbożową, płatki kukurydziane, mleko UHT, ser żółty, ser topiony, groszek z marchewką, sok jabłkowy, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, mielonkę wieprzową, klopsiki w sosie własnym, cukier biały i olej rzepakowy.  

Prócz wsparcia żywnościowego, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Powiatu Kolbuszowskiego „NIL” realizować będzie cykliczne działania na rzecz włączenia społecznego, tj.: z zakresu zdrowego żywienia, kulinariów i racjonalnego gospodarowania żywnością, wsparcia psychologiczno-doradczego i innych. Osoby korzystające ze wsparcia Programu w naszym województwie będą mogły również wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu. 

Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone  w art. 7 ustawy o pomocy społecznej
i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania
z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

 

Podprogram 2015 jest kontynuacją Podprogramu 2014, w ramach którego Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Powiatu Kolbuszowskiego „NIL” objęła wsparciem żywnościowym 1100 osób. Obok dystrybucji paczek, prowadzone były również działania aktywizacyjne i na rzecz włączenia społecznego.

 
facebook.jpg
Pokaz slajdów
pisza o nas
galeria
partners
mapa
Rejestracja
Zarejestrowani użytkownicy będą otrzymywać informacje o organizowanych kursach oraz szkolenia

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Smak
firmynet.png
 
Strona współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 2.5 - Promocja Przedsiębiorczości ZPORR.
   
Wszelkie Prawa Zastrzeżone. © Stowarzyszenie NIL
strony www kolbuszowa rzeszów